Novinka u nás v ponuke pre Vás.

Hybridná klimatizácia 

Predstavujeme našu novinku, ktorá prišla na trh v roku 2019. Je to naša hybridná klimatizácia, ktorá chladí a aj kúri a prednostne berie energiu z FV panelov. Pripája sa dvoma káblami do našej riadiacej jednotky LX DC BOX a káblom do AC siete. Pomocou aplikácie v mobilnom telefóne si klimatizáciu môžete zapnúť. Akonáhle zapnete klimatizáciu, automaticky sa odpojí od panelov zásobník vody. Po vypnutí klimatizácie sa všetko vráti späť a zohrieva sa voda. Týmto sme doplnili náš systém aj o výrobu chladu a tým pádom dokážeme využiť energiu z panelov skoro na 100%.  Klimatizáciu dlhodobo testujeme, len pre info. v mesiacoch júl a august sme denne od 8.00 do 17.00 hod. chladili našu predvádzaciu miestnosť, pri spotrebe len 3,8kWh elektriny zo siete za dva mesiace!  Klimatizácia má max. príkon 1,5kW ale výkon chladenia 3,7kW a kúrenia 4,5kW/hodina.

Cena klimatizácie  1.390,- eur s DPH. V cene je WIFI, MPPT, modul LX. V cene nie sú prepojovacie trubice medzi vnútornou a vonkajšou jednotkou.

Nainštalujeme Vám slovenské patentované výrobky. Pomocou tejto unikátnej unikátnej technológie ušetríte Vaše finančné prostriedky a hlavne aj životné prostredie v ktorom žijeme. Naše systémy celoročne vyrábajú  zo slnka teplo, teplú vodu aj chlad a nevyžadujú žiadnu vynútenú kontrolu.

Tešíme sa že Vám nainštalujeme takéto zariadenia u Vás doma, prípadne vo vašej firme či chalupe.

Sokratov test - OHOVÁRANIE
Jedného dňa za múdrym a váženým Sokratom pribehol celý nadšený jeho známy a povedal: „Sokrates, vieš čo som práve počul o jednom z tvojich žiakov?“
„Počkaj chvíľu“, odvetil Sokrates. „Predtým, než mi to povieš, chcem, aby si si urobil jeden malý test. Volá sa Test Troch.“
„Test Troch?“
„Presne tak,“ pokračoval Sokrates. „Skôr než mi porozprávaš o mojom žiakovi, chvíľu sa zastav a otestujme to, čo mi chceš povedať. Prvý test je Test pravdy. Si si absolútne istý, že to, čo sa mi chystáš povedať, je pravda?“
„No nie,“ odpovedal muž, „v podstate som to len začul.“
„V poriadku,“ vraví Sokrates. „Takže nevieš, či to je pravda alebo nie. Teraz vyskúšame druhý test. Test dobra. Je to, čo mi chceš povedať o mojom žiakovi, niečo dobré?“
„Nie, práve naopak…“
„Takže,“ pokračuje Sokrates, „ty mi chceš o ňom povedať niečo zlé, hoci nie si si istý, či je to pravda?“
Sokrates pokračoval, „Ešte stále môžeš uspieť, pretože je tu tretí test. Test užitočnosti. Bude to, čo mi chceš povedať o mojom žiakovi, pre mňa užitočné?“
„Nie, vlastne ani nie…“

„Tak,“ skonštatoval Sokrates, „ak to, čo sa mi chystáš povedať, nie je ani pravdivé, ani dobré a dokonca ani užitočné, prečo mi to vlastne chceš povedať?“

Muž zostal zahanbený a nič viac sa už povedať nezmohol…

Vysoká efektivita sálavého kúrenia EKOS


V súčasnosti sa používajú na kúrenie sálavé (infra) panely montované na strop. Sú to zariadenia, ktoré sú z hľadiska hospodárnosti najefektívnejšie.

Ich hospodárnosť spočíva v nasledujúcich bodoch:
Rovnomerné rozdelenie zdrojov tepla vo vykurovanom objekte (v samotnej budove i v danej miestnosti)
Je zrejmé, že v oslnenej miestnosti je treba menej kúriť ako v neoslnenej; keďže každý panel je samostatný zdroj tepla, tak sú zapnuté tie, ktoré sú potrebné. Podmienkou je, mať v každej miestnosti vhodný regulátor (termostat)
Vysoké percento sálavého (infračerveného) tepla
Kvalitné infrapanely majú povrchovú teplotu asi 120°C a z celkového príkonu odovzdávajú cca 70% energie sálaním.
Toto teplo priamo ohrieva okolité predmety a ľudí. Pri radiátoroch  je potrebné najskôr zohriať vzduch, steny a až potom má človek pocit tepla. Z tohto dôvodu je možné vykurovať priestor na nižšiu teplotu než pri radiátore.

Kvalitná regulácia
Samotná regulácia panelov má dva aspekty.
Dá sa regulovať teplota v každej miestnosti nezávisle a podľa potreby
Regulácia samotného panelu – v tejto súvislosti je dôležité, ako sa panel správa po zapnutí. To znamená, za aký čas po zapnutí nabehne panel na plný výkon a za aký čas cítime teplo. Pokiaľ je panel schopný reagovať rýchlo, tak je jasné, že jeho efektivita je vyššia ako u pomalšieho. Pomalší panel je zapnutý na plný výkon, ale ešte necítime jeho účinok, pričom z rýchlejšieho už áno.  Na tento jav má vplyv pomer výkonu ku hmotnosti panelu. To znamená, že pri rovnakom výkone je panel nižšej hmotnosti efektívnejší ako panel ťažší.

Záver
Pokiaľ zanalyzujeme jednotlivé spôsoby kúrenia jedine sálavé panely spĺňajú všetky tri prvky efektívnosti. Po spojení s kvalitnou reguláciou je možné zaistiť ich vysokú hospodárnosť.
Radi Vám pomôžeme s návrhom a realizáciou kúrenie vo vašich priestoroch.

Niečo o včielkach.
Sú tu už miliony rokov prežili dinosaurov a verím, že tu budú ešte veľa rokov. Ak uhynie posledná včela, ľuďom zostávajú štyri roky života.

Včielkam neprospieva?

Príčin, prečo včely umierajú, je mnoho. Jednou z rozhodujúcich je prevládajúci minimalizmus v záhradkách, čo znamená, že čím menej „buriny“ v nich rastie, tým sme my, ľudia, spokojnejší. Včely to však vnímajú opačne. Na dokonale upravených trávnikoch nenachádzajú to, čo k životu potrebujú – zdroj potravy. Ďalším nebezpečným faktorom je zmena klímy, ktorá so sebou prináša slabé zimy, a teda aj skoršie kvitnutie kvetov. Neustále používanie škodlivých pesticídov, herbicídov a insekticídov už  treba konečne zastaviť. Verím, že spoločne prehovoríme kometentných aby začali konať konečne dobro pre nás všetkých.

Záchrana je priorita

Ľudia si konečne  za posledné roky uvedomili, že bzučanie každým rokom stráca na intenzite a z včiel sa postupne stáva ohrozený druh. Počet divokých aj domácich včiel totiž neustále rapídne klesá. Snaha zastaviť tento problém je preto viac ako aktuálna. Ak máte možnosť včeláriť vyskúšajte to. Je to nádherné. Ja už včelárim 6 rok a je to veda a nádhera. Učím sa tvoriť a pomáhať. Menšie aj väčšie  mestá sa už tiež  zapájajú do projektov na záchranu včiel, akými sú napríklad prednášky pre verejnosť, kurzy pre budúcich včelárov, mozaikové kosenie, pri ktorom sa trávnatá plocha kosí postupne, a nie naraz, alebo realizujú nektarodajnú výsadbu, čiže sadenie bylín a drevín vhodných pre opeľovače.

Pomôcť včelám môže každý

 • Pestujte kvitnúce a divoké rastliny v záhradke, na balkóne a v kvetináči. Nebojte sa zasadiť zmes byliniek, ako levandulu, bazalku, mätu, rozmarín, šalviu alebo lúčne kvety – sedmokrásku, ďatelinu, prípadne skorocel. Pre včely a ďalší hmyz sú skvelým zdrojom potravy a pre okoloidúcich pastvou pre oči.
 • Nepoužívajte pesticídy na ničenie hmyzu, húb a plesní alebo buriny. Nahraďte ich prírodnými alternatívami. Úrodu pred škodcami ochránite kôprom aj nechtíkom lekárskym, vlastné hnojivo získate z vysušenej kávovej usadeniny alebo zo žihľavy.
 • Postavte hmyzí hotel. Na vytvorenie základnej konštrukcie budete potrebovať drevo, ktoré rozčleníte na samostatné „izby“. Vhodnými sú rovnako navrstvené tehly so širšími otvormi. Medzery medzi jednotlivými časťami vyplňte prírodnými materiálmi, napríklad machom, bambusom, slamou, kúskami palíc či trstinou. Vrch stavby nezabudnite prikryť strieškou, ideálne zo škridiel, aby bol domček chránený pred nepriaznivým počasím.

 

Zapamätajte si:

 • Zdrojom potravy pre včely sú rastliny vyskytujúce sa prirodzene v našich klimatických podmienkach. Cudzokrajné dreviny a kvetiny nie sú vhodnou obživou.
 • Pestujte kvitnúce a divoké rastliny, nahraďte pesticídy prírodnými alternatívami alebo postavte hmyzí hotel.
 • Včely žijúce na streche Hotela FIS majú možnosť lietať priamo do tatranskej prírody.
 • Informujte sa, čo pre záchranu včiel robí mesto alebo obec, v ktorom žijete, a zistite, ako sa tiež môžete zapojiť.

Montujeme pre Vás  aj  podlahové vykurovacie fólie EKOS

Ak je vykurovacia fólia inštalovaná priamo pod plávajúcou podlahou je charakteristické nízkymi stratami vytvorenej tepelnej energie, pretože vyprodukované teplo sa priamo prenáša na povrch podlahy. Vykurovací systém je plne automatizovaný pomocou termostatov,pomocou ktorých je možné regulovať maximálnu teplotu podlahy ako aj teplotu vo vykurovanom priestore. Kvalitná regulácia zabraňuje zbytočnému prehrievaniu izieb a stratám energie. Vďaka programovateľným termostatom je možné nadstaviť nižšiu teplotu v čase keď nie je nikto v domácnosti a komfortnejšiu teplotu počas večera, po návrate z práce.

Tepelný komfort

Vykurovacia fólia  je technologicky vyspelý produkt ktorý spĺňa všetky požiadavky na jednoduchú funkcionalitu a praktickosť. Vďaka ultra tenkej fólii môžete vo svojej domácnosti, byte alebo kancelárii využívať moderný a ekologický spôsob vykurovania. Regulácia je prakticky okamžitá a celý systém je plne automatizovaný takže nie je potrebné sa o nič starať. Naša fólia Heat pracuje na báze infračerveného žiarenia, ktoré pozitívne stimuluje funkcie ľudského organizmu. Naviac, pri tomto vykurovaní nedochádza k neželanej cirkulácii teplého vzduchu a prachu, čo ocenia najmä alergici. Ďalšia výhoda je  že infravlny pôsobia priamo na predmety, pôsobí i na steny, čo má pozitívny vplyv na steny  a pôsobí proti vztváraniu plesní vo Vašom domove.

Vykurovacie fólie a náklady na vykurovanie

Mesačné náklady záležia od celkovej tepelnej izolácie stavby, použitých materiálov, okien, a podobne. Stredné náklady sa pohybujú medzi 0.22 – 0.5 Eur / m2 za mesiac. V prípade starších stavieb alebo horšej izolácie môžu náklady vzrásť.

Pre minimalizáciu nákladov je možné kombinovať podlahové kúrenie s  infrapanelami napr v kúpelní a všade tam kde treba.Fólia sa položí pod podlahu len na miesta chodenia, čo dá pocit príjemne teplej podlahy a na steny je možné použiť Ecos  infrapanely.

Výhody podlahového vykurovania pomocou infra fólie Heat Ecos

 • rýchly efekt a nábeh kúrenia, nízke straty energií
 • regulácia teploty termostatom 
 • rovnomerné rozloženie tepla vo vykurovanom priestore
 • možnosť selektívneho vykurovania iba vybraných priestorov
 • jednoduchosť inštalácie do podlahy zvládne každý šikovnejší majster
 • možnosť nainštalovania podlahového kúrenia pod akúkoľvek plávajúcu podlahu
 • bezúdržbovosť a bezporuchovosť
Ďakujeme Vám, že nakupujete naše výrobky.


Vykurovacia_folia_ecos.jpg

Strana 1 z 2